KAPADOKYA DOĞAHAN

HAVA DURUMU

Weather data OK.
Nevşehir
27 °C

DoğaHan'da Bir Gün

2014 02 09 Bazlama yapımı 2

05.30

Çiftlik Yöneticisi erken uyanır, ekmek için hamur yoğurmaya ve kahvaltı hazırlıklarına başlar; ekmek pişirir, kahvaltı sofrasını hazırlar. 

06.00

Gökyüzündeki balonları ve güneşin doğuşunu seyretmek isteyen konuklar erken kalkar. Arzu eden konuklar, sabahın erken saatlerindeki enerjiyi toplama, kuş cıvıltılarını dinleme, temiz havayı soluma ve güneşle balonların dansını izleme fırsatını yakalar.

06.30

DoğaHan konukları için hayat başlamıştır.

07.00-08.00

Kahvaltı vakti gelir. Çiftlik görevlisi, nefis köy kahvaltısını hazırlamıştır. Konuklar, doğal ve nefis ürünlerle yaptıkları kahvaltıya, hoş bir sohbeti katık edebilirler. Kahvaltı, iklim şartları uygun olduğu sürece açıkhavada, çardakta yapılır.

08.00

DoğaHan’da çiftlik çalışmaları başlar. Mevsime göre; sebze yetiştirme, ağaç budama, ot temizliği, sulama ve gübreleme, hasat ve bağbozumu, şıra çıkarma ve pekmez kaynatma, salça ve turşu yapımı ile çiftlik hayatının gerekli kıldığı diğer işlerle vakit geçirilir. 

Konuklar, arzu ederlerse çiftlik çalışmalarına katılabilir veya Kapadokya'daki günlük turlara gidebilir. Özel aracı olanlar, kendi araçlarıyla ulaşım sağlayabilir. İsteyen konuklara, bedeli karşılığında ulaşım hizmeti sağlanır.

11.30

Çiftlik görevlisi, öğle yemeği hazırlıklarına girişir. Yöresel ve geleneksel, sağlıklı beslenmeye uygun yemekler pişirilir. Malzeme olarak; mümkün olduğunca, DoğaHan’da yetiştirilen ürünler kullanılır. Öğle yemeğini DoğaHan'da alacak konuklar, bunu sabahtan görevliye bildirir.

13.00-14.00

Öğle yemeği vakti... Çiftlik çalışanları ve yemeğe kalan konuklar, sofraya birlikte oturur.

14.00-17.30

Serbest zaman… DoğaHan sakinleri, gün ortasında siesta keyfi yapabilir. Arzu eden konuklar, bu süreyi kitap okuyarak, sohbet ederek, çiftlik içinde gezinerek veya doğayı inceleyerek geçirebilir. Ayrıca, bu süre içerisinde planlanacak etkinliklere katılabilir. Mesela; Kızılırmak’ta balık tutmak, doğa yürüyüşü yapmak, Çeç Tepesi’ne tırmanmak, güneşin batışını izlemek vs…

17.30-18.30

Akşam yemeği ve sofra hazırlığı yapılır. Akşam yemeğini DoğaHan'da alacak konuklar bunu sabahtan görevliye bildirir ve sofraya birlikte oturulur.

19.00-20.00

Yöresel lezzetlere ve doğal yöntemlere göre pişirilen akşam yemeği topluca yenir.

20.00

Arzu eden konuklar, Kapadokya kentlerindeki akşam eğlencelerine gidebilir. Çevredeki termal kaplıcalardan yararlanmak isteyenler de, akşamı bir fırsata dönüştürebilir. Çiftlikte kalan konuklar; açıkhavada, yıldızların altında, kamp ateşi çevresinde akşam sohbetlerine katılabilir. İsteyen konuklar müzik ve diğer konulardaki becerilerini paylaşabilir. Akşam sohbetlerine, semaverde demlenmiş nefis Türk çayı ve diğer ikramlıklar eşlik eder. DoğaHan konukları, diğer konukları rahatsız etmeyecek şekilde, akşamın ve gecenin tadını doyasıya çıkarır. Arzu eden konuklar, yıldızları seyrederek veya çiftlik içinde gezinerek, romantik bir akşam geçirebilir.

23.00

DoğaHan’da yatma vakti. İlke olarak, saat 23.00’ten itibaren yatağa gidilir. Ancak, arzu eden konuklar, gürültü yapmamak kaydıyla, sohbete veya yıldız temaşasına devam edebilir.

023 DogaHanda Bir Gun 01 DogaHanda Bir Gun 02 DogaHanda Bir Gun 03 DogaHanda Bir Gun 04 DogaHanda Bir Gun 05 DogaHanda Bir Gun 06 DogaHanda Bir Gun 07 DogaHanda Bir Gun 08 DogaHanda Bir Gun 09 DogaHanda Bir Gun 10 DogaHanda Bir Gun 11 DogaHanda Bir Gun 12 DogaHanda Bir Gun 13 DogaHanda Bir Gun 14 DogaHanda Bir Gun 15 DogaHanda Bir Gun 16 DogaHanda Bir Gun 17 DogaHanda Bir Gun 18 DogaHanda Bir Gun 19 036 DogaHanda Bir Gun 20 DogaHanda Bir Gun 21 DogaHanda Bir Gun 23 DogaHanda Bir Gun 24 DogaHanda Bir Gun 25 DogaHanda Bir Gun 26 DogaHanda Bir Gun 27 DogaHanda Bir Gun 28 DogaHanda Bir Gun 29 DogaHanda Bir Gun 30 DogaHanda Bir Gun 31 DogaHanda Bir Gun 32 DogaHanda Bir Gun 33 DogaHanda Bir Gun 34 DogaHanda Bir Gun 35 

Dil Değiştir

1endemik
dogahann