KAPADOKYA DOĞAHAN

HAVA DURUMU

Weather data OK.
Nevşehir
15 °C

Çevre Etkinlikleri

Cevresel Etkinlik 01

DoğaHan konukları, çiftlikteki etkinliklerin yanısıra, arzu ederlerse, Kapadokya bölgesinin bütün turistik etkinlik imkânlarından yararlanabilir, bunlara katılabilir. DoğaHan, bu etkinliklerin organizasyonunu fiilen yapmaz; katılmak isteyen konuklarına yol göstermek suretiyle yardımcı olur. Ancak paket turlarla gelmek isteyen konukları için, istisnaî uygulamalar yapabilir. Bu etkinliklerden bazıları şunlardır:

o   Göreme Turu: Açıkhava Müzesi, Peribacaları, Tokalı Kilise, Kızlar Manastırı, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise, Aziz Basil Şapeli, Karanlık Kilise, Meryem Ana Kilisesi, şehir gezisi ve hediyelik eşya alışverişi

o   Nevşehir Yeni Yeraltı Şehri Gezisi: Nevşehir Kalesi’nin çevresinde keşfedilen yeni yeraltı şehri, 400 bin metrekareye yakın büyüklüğüyle, dünyanın en büyük yeraltı şehri olarak anılıyor. Yeraltı şehrinde, 7 kilometrelik yürüyüş yolunun yanı sıra; kiliseler, su yolları, su küpleri, galeriler ve çeşmeler bulundu. Hititler dönemine tarihlenen yeraltı şehrinin 5 bin yıllık bir geçmişi olduğu düşünülüyor.

o   Zelve Vadisi gezisi: Peribacaları ve kiliseler 

o   Balonla Kapadokya turu: Gökyüzünden Kapadokya’nın büyülü görüntüsünü seyretmek, turistler için eşsiz bir deneyimdir. Balonla Kapadokya turlarına, günlük ortalama 2.000 kadar turist katılmaktadır.

o   Avanos Turu: Ulucami, Taşköprü, Asma Köprü, Alaeddin Camii, Alaeddin Hamamı, Uranos, özgün Avanos taş evleri, çanak yapım atölyeleri ziyareti ve hediyelik eşya alışverişi 

o   Sarıhan gezisi: Selçuklu Türkleri tarafından yapılan Sarıhan, doğu-batı ticaret yolu üzerindeki önemli konaklama noktalarından birisidir. Sarıhan, DoğaHan’a sadece 12 kilometre uzaklıktadır. 

o   Sema Gösterisi izleme: Büyük Türk mutasavvıfı Mevlana Celaleddin Rumî’nin “Gel, ne olursan ol, yine gel…” çağrısı, mistik sema gösterisiyle evrensel bir mesaja dönüşmektedir. 

o   Ürgüp Turu: Kiliseler, Taşkın Paşa Külliyesi, Kadınlar Kalesi, Altın Kapı Türbesi, Temenni Türbesi ve şehir merkezi gezisi, hediyelik eşya alışverişi 

o   Uçhisar Kalesi Turu: Kale ve şehir merkezi ziyareti, hediyelik eşya alışverişi 

o   Mustafapaşa Turu: Geleneksel mimarîde binaları ziyaret 

o   Sulusaray Turu: Kasaba gezisi ve taş bina mimarîsi incelemesi 

o   Özkonak Turu: Yeraltı Şehri ve Belha Manastırı gezisi 

o   Gülşehir Turu: Kent gezisi, Aziz Jean Kilisesi, Karavezir Külliyesi, Aşçıbaşı Camii ve Açıksaray harabeleri 

o   Çavuşin Turu: Vaftizci Yahya Kilisesi, Güllüdere Kilisesi ve Çavuşin Kilisesi 

o   Derinkuyu: Yeraltı Şehri gezisi 

o   Kaymaklı: Yeraltı Şehri gezisi 

o   Nevşehir Turu: Şehir kalesi, Nevşehir Müzesi, Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Kaya Camii, Yeraltı Şehri, şehir merkezi gezisi ve alışveriş 

o   Hacıbektaş Turu: Hacı Bektaş Veli Tekkesi ve Türbesi ziyareti 

o   Ihlara Vadisi Turu: 14 kilometre uzunluğundaki vadi, Ihlara'dan başlayıpSelime'de son bulur. Vadi yüksekliği yer yer 100-150 metredir. Vadi boyunca, kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Kiliselerdeki süslemeler, 6-13. yüzyıl arasında yapılmıştır. Bazı barınaklar ve kiliseler, birbirine tünellerle bağlantılıdır. 

o   Kayseri Turu: Hunat Hatun Medresesi, Kayseri Kalesi, Kapalı Çarşı, Sahabiye Medresesi, Ulucami, Kurşunlu Cami (Mimar Sinan eseri), Hacı Kılıç Camii, Han Camii, Ermeni Kilisesi, Gevher Nesibe Medrese ve Şifahanesi, şehir merkezi gezisi ve alışveriş 

o   Erciyes Dağı: Türkiye’nin en önemli kayak ve spor merkezlerinden birisi olan Erciyes Dağı, DoğaHan’a 85 kilometre mesafededir. DoğaHan misafirleri, Erciyes’e ekspedisyon ve kayak gezisi yapabilir. 

o   Sultan Sazlığı kuş seyri gezisi: Türkiye’nin en önemli sulak alanlarından biri olan Sultan Sazlığı, çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Kayseri’nin Develi, Yahyalı ve İncesu ilçeleri arasında yer alan Sultan Sazlığı, DoğaHan’a 75 kilometre uzaklıktadır. 

o   Kapuzbaşı Şelalesi gezisi: Türkiye’nin en önemli şelalelerinden biri olan Kapuzbaşı, Kayseri’nin Yahyalı ilçesi sınırları içindedir. Kapuzbaşı, DoğaHan’a 140 kilometre uzaklıktadır. 

o   Bayramhacı Termal Kaplıcaları: Küçük bir kasaba olan Bayramhacı, termal kaynaklar bakımından zengindir. Kasabada, lüks olmayan birkaç kaplıca işletmesi bulunmaktadır. Bayramhacı, DoğaHan’a 30 kilometre mesafededir.

Cevresel Etkinlik 02 Cevresel Etkinlik 03 Cevresel Etkinlik 04 Cevresel Etkinlik 05 Cevresel Etkinlik 06 Cevresel Etkinlik 07 Cevresel Etkinlik 08 

Dil Değiştir

1endemik
dogahann